wtorek, 28 września 2021

TAK ZUPEŁNIE NIEOCZEKIWANIE WYSZŁA MI DWUMIESIĘCZNA WYSTAWA

Podczas ustaleń z Pro Loco, co by tu zrobić z okazji odpustu, zaproponowałam, by w sobotę i niedzielę powiesić gdzieś w plenerze obrazy. Męczyły mnie różne sprawy, że to tak krótko, bo plener i że nie zawsze może być ładna pogoda, i że trzeba byłoby tych obrazów cały czas pilnować. A co z oświetleniem? 

I nagle, jak u pomysłowego Dobromira pacnęło mnie w głowę. Skoro nasza sara parafaialna jest już zupłnie zapełniona rzeczami Pro Loco, to przecież na tyłach baru jest miejsce, które wydaje się być łatwe do przystosowania na galerię. 

Koniec końców program całej festy wygląda tak:

-1 października, piątek: 18:00 Msza Św. na cmentarzu, za wszystkich zmarłych z Tobbiany.

- 2 października, sobota 16:00 Msza Św., standy z wyrobami rzemieślniczymi i  ze street foodem, plus jakaś muzyka na żywo

- 3 października, 10:30 Uroczysta Msza Św, po której ksiądz sam przejdzie z figurką, bo w naszej gminie akurat nadal obowiązuje zakaz procesji,  jak i dnia poprzedniego standy plus muzyka na żywo, 16:00 koncert naszej wspaniałej orkiestry dętej z Fognano, 18:30 wernisaż wystawy Małgorzaty Matyjaszczyk, pt. "Nie tylko sąsiedzi". Barman oferuje przekąski a ja czystą radość z przybycia każdego zwiedzającego.


- 4 października 18:00 Msza Św. i przejście księdza z Najświętszym Sakramentem.

Moja wystawa potrwa do 19 grudnia i zakończy się finisażem o godzinie 18:30. W samym plakacie jest ukryta podpowiedź, może kto bystrzejszy ją wypatrzy? Kto wygra, dostanie zakładkę do książki napisaną i namalowaną przez mnie. Czas na zastanowienie się pozostaje do publikacji relacja z wernisażu. Nie będę wcześnie odpowiadać na Wasze pomysły, lubię Waszą kreatywność. Macie teraz dwa sposoby na skontaktowanie się ze mną: albo umieścić komentarz pod tym artykułem, albo wysłać do mnie maila z formularza kontaktowego który jest na blogu, na dole strony. Proszę pamiętać o wpisywaniu poprawnych maili żebym mogła ewentualnie skontaktować się ze zwycięzcą.  Dziękuję


Ci, którzy widzieli część wystawy u mnie w pracowni, proszeni są, by nie brać udziału w konkursie.1 komentarz:

  1. Malgosiu, kolejny wernisaz. Gratulacje! Na plakacie widze zolwiki:)
    Pozdrawiam, Malgosia Neuss.

    OdpowiedzUsuń