czwartek, 17 stycznia 2013

INWENTARYZACJA

Siedzę nad dużym projektem. W oczekiwaniu na stężenie parafiny myśli przepływają swobodnie, robię taką swoistą inwentaryzację spraw, o których miałam napisać, z czymś zalegam, albo coś mam wyjaśnić, dopowiedzieć.

Najpierw opiszę projekt.
Od kilku lat przymierzałam się do Mostra Artigianato we Florencji. Jest to rodzaj wystawy połączonej ze sprzedażą. To bardzo duża impreza o charakterze międzynarodowym. Byłam na przeszpiegach w zeszłym roku. Oto kilka migawek:

Spotkałam znajomego, który wystawiał się z produktami ze swojego sklepu. Utwierdził mnie, że warto spróbować.
To będzie już 77 edycja wydarzenia. Na plakacie każdego roku jest jakiś znany rzemieślnik, tym razem  to uskrzydlona pani cukiernik.
http://newsletter.firenzefiera.it/2012/MIA/Settembre/Newsletter/img/1.jpg
No powiedzcie sami, czyż to nie jest zachęcające? Anielskie targi z biblijną liczbą nieskończoności, a ich przewodnie hasło brzmi "Rzemieślnicy. Anioły piękna". 
Nie należę do żadnego cechu, ani do Izby Handlowej, jednak po zobaczeniu świec z mojej firmowej strony PRO ARTE, organizator stwierdził, że wystarczy posiadanie przeze mnie partita IVA, czyli chyba po polsku REGONu? Wpłaciłam zaliczkę za stoisko, więc, mimo, że głównym zamiarem jest promocja mojej działalności, szykuję świece, by może choć część wysokiej kwoty odzyskać. A poza tym głupio byłoby siedzieć tam z niewielką liczbą świec.
No to dziergam.
Odtwarzam wypróbowane wzorce, wymyślam nowe.
Nie wiem, na ile zdążę wrzucać zdjęcia na blog, czy na moją stronę, to zabiera dużo czasu, ale szybciej umieszcza się je na Pinterest. Zapraszam więc, do zaglądania i tam.
Mam czas do 20 kwietnia, kiedy to startuje Mostra. Od tego dnia do 28 kwietnia prezentuję się na targach, dlatego warsztaty, jeśli do nich dojdzie, mogą zacząć się 29 kwietnia.

O targach jeszcze pewnie napiszę, a teraz, skoro już wspomniałam o warsztatach, to chciałam napisać, że spośród wielu przyjaznych głosów na razie nie wyklarowała się ekipa chętnych. A ma za tym iść zaliczka. Oczywiście trzeba poczekać, aż będziemy mieć pewną deklarację minimalnej liczby osób.
Osoby zdecydowane proszę o napisanie do Joanny z VisiToscana.
Pierwszy i ostatni raz organizuję warsztaty zaraz po targach, więc jeśli Mostra pójdzie po mojej myśli, już nie będę ich organizować na początku maja. Może więc to być ostatnia szansa na wiosenny termin.

Ostatnio jedna z czytelniczek upomniała się o wieści z "Toskańskiego spisku". Pewnie już to pisałam, że ze mnie łzawa osóbka, łatwo się wzruszam, więc po obejrzeniu fotoreportażu, uroniłam kilka łez. Żona na zdjęciach chyba uroniła ich o wiele więcej. Niebywałe było widzieć zmiany w wyrazie jej twarzy. Nie spodziewała się tego absolutnie, nawet nie znała kartki, bo akurat przed Świętami nie miała czasu zajrzeć na blog, więc nie znała rysunku. Napisała potem do mnie serdeczny i przemiły list, określiła się jako najszczęśliwsza żona na świecie. Teraz odlicza dni do wakacji, na nowo tylko z mężem, bez dzieci :)

To takie krótkie notki inwentaryzacyjne. Mam przed sobą jeszcze jedną monograficzną z serii Grand Tour. A już w kolejce następne wykłady. Mam nadzieję, że podołam :)22 komentarze:

 1. Może kiedyś, przy okazji odwiedzę Toskanię :)
  Mam pytanie takie luźne, kiedy przeprowadziła się Pani do Włoch? Czy mieszkała tam "od zawsze"? Ile czasu zajęła Pani asymilacja i "ogarnięcie" tam?
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkam tu tak długo, jak długo istnieje ten blog, gdyż zaczęłam pisać w pierwszym dniu przyjazdu. O asymilacji trudno mówić, ale znalazłam sobie tutaj swój skrawek ziemi.

   Usuń
 2. Ale tutaj zmiany... dawno nie zagladalam, pozdrawiam jeszcze noworocznie. Targ rzemieslnikow to pewnie bombowa sprawa, chcialabym tam byc.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł.Życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia!
  Mam doświadczenia jedynie z targami książek.
  Siedzenie, lub stanie przy stoisku i obserwowanie ludzi jest dziwnym doświadczeniem. Trzeba strząsnąć tremę, ja nie potrafię "handlować" raczej rozmawiałam z tymi,którzy zatrzymywali się przy stoisku. Po pierwszym dniu targów wydawało mi się, że pamiętam twarze ludzi. Ale gdy następnego dnia, ktoś wrócił po coś, było dużo lepiej. Poznasz pewnie ciekawych twórców, myślę,że warto! Współczuję Twoim plecom i nogom!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam dość bogate doświadczenie targowe. Podczas studiów pracowałam kilka razy jako hostessa. A z kolei już pracując w ośrodku kultury dwa razy wystawialiśmy się na targach w Poznaniu. Za drugim razem prowadziliśmy nawet warsztaty, a ja byłam o kulach, świeżo ze szpitala z zapaleniem stawu kolanowego. Mój dyrektor przytargał mi krzesło komputerowe, więc wzdłuż stoiska przemieszczałam się jeżdżąc na nim. Na poznawanie twórców jest dość mało czasu podczas tego typu imprez. Tym bardziej, że na stoisku musi być ktoś, a ja nie mam nadmiaru osób do pomocy. A trzeba jakoś podzielić czas, bo aż od 10 do 13! I tak przez 9 dni.

   Usuń
 5. Małgosiu,
  In bocca al lupo!
  Wiem, że także wystawy organizowane w Palazzo Corsini (http://www.artigianatoepalazzo.it/), tym przy Porta al Prato, dają dobrą promocję, byłam tam parę razy jako " oglądacz", twoje świece byłyby tam jak najbardziej odpowiednie, nie wiem jak dużo się tam płaci za możliwośc wystawiania, moi znajomi traktują to miejsce raczej jako promocję, chociaż jak obserwowałam niektórzy dużo sprzedawali na miejscu, ale przede wszystkim mogli być zauważeni, a zatem oprócz świec warto zaopatrzyć się w wiele wizytówek!
  Pozdrawiam serdecznie,
  Małgorzata Kistryn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystaw rzemiosła to jest dużo we Florencji, w samej Fortezza da Basso kilka. ale mnie chodziło i najbardziej prestiżową.

   Usuń
 6. Pozdrowienia dla Pani i szczęśliwej żony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żona tu czyta, więc chyba mogę i w jej imieniu podziękować :)

   Usuń
 7. Podołasz wszystkiemu! Kto, jak nie Ty!? A Twoje świece zrobią furorę.
  Oczywiście wszyscy tu będziemy twardo trzymać kciuki :))).
  A potem oczekiwać tegorocznej relacji. Ja bym chciała, żeby było w niej także coś o patchworkach :))))
  Kinga

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepsze miejsce w Toskanii i nie tylko, na prezentację świec i innych wspaniałości z Twojej pracowni. A uskrzydolna pani rzemieślnik, dodała Ci skrzydeł do pracy! Barvo Gosiak! Joanna/VisiToscana

  OdpowiedzUsuń
 9. Zycze powodzenia a mysle ze w przyszlym roku bedzie plakat ze swiecami z Toskani.irena z P.

  OdpowiedzUsuń