sobota, 6 grudnia 2014

MIKOŁAJKOWE NIESPODZIANKI

Rzym za chwilę wróci, jako główny bohater, ale dzisiaj jest specjalny dzień, może uda się spełnić czyjeś marzenie?
Do Joanny i do mnie napływają pytania o warsztaty. Jestem też po rozmowach z Fundacją Sztuka Kaligrafii, mogę więc napisać o wstępnych pomysłach na artystyczne wakacje. To są jeszcze szkice.  Przedstawiam je mniej więcej chronologicznie. 
1. Świece

W końcu wymyśliłam, jak zorganizować warsztaty świecarskie. Z kilku powodów nie mogą się odbywać w mojej pracowni, ale przygotuję parafinowe laboratorium w parafialnej świetlicy. Wspólnie wykonamy kilka modeli świec w stylu tych przedstawionych na kolażu. Termin musi przypadać na dość chłodne miesiące, póki nie ma tam klimatyzacji, więc razem z Joanną jesteśmy przekonane, że dobre będą terminy zimowych ferii, by dać szansę także nauczycielom.  Możemy wystartować już zimą 2015 roku. W podobnym terminie mogłyby się odbyć pierwsze warsztaty fotograficzne (te toskańskie mgły!), o których za chwilę. 


2. Klasztorny Zielnik


3. Fotografia


Tych, którzy chcą przywieźć do domu piękne zdjęcia z wakacji, bez względu na stopień zaawansowania technicznego własnych aparatów (nawet tych w telefonach komórkowych), w imieniu mojej przyjaciółki Moniki Zawadzkiej zapraszam w dwóch terminach albo zimą 31 stycznia - 7 lutego, albo po 15 sierpnia 2015 roku na warsztaty fotograficzne.  Piękne plenery, tematy są na wyciągnięcie ręki, nie każdy umie je zapisać okiem obiektywu, a Monika jest wspaniałą instruktorką. Widziałam zdjęcia robione przez jej kursantów. Widać owoce nauki o kadrowaniu, oświetleniu, czy kompozycji. Polecam! 

4. Techniki mieszane 


Podczas tych warsztatów ma powstać pocztówka. Będziemy uczyć się rysunku, ale i stosować różne techniki, tak, by ominąć ewentualne "niedomagania" artystyczne. Najlepszą pracę każdej osoby wydrukujemy w 10 egzemplarzach, by mogły zostać użyte jako autentyczne pocztówki. Przybliżony termin - po 15 września 2015 roku

Na wszystkie warsztaty należy dojechać samodzielnie. Każdy kurs obejmuje 5 dni pracy po 5 godzin, dziennie. Ceny tych w Umbrii nie umiem jeszcze podać. W sprawie warsztatów w Perugii (nr 2) trzeba zaglądać na stronę Fundacja Sztuka Kaligrafii, gdzie niebawem powinna znaleźć się oferta na przyszły rok, a tymczasem możecie obejrzeć ofertę z tego roku, co da pojęcie o kosztach. 
Natomiast te toskańskie zależne są od pory roku. Szacujemy , że zimowe warsztaty powinny się zamknąć w kwocie 595 euro od osoby (Wraz z noclegiem i obfitymi śniadaniami w przepięknym gospodarstwie agroturystycznym. Cena obejmuje materiały i dodatkowe atrakcje, jak powitalna i pożegnalna kolacja). Warsztaty letnie (sierpniowe) będą o 35 euro droższe. Cena nie zawiera dojazdu z Polski, przejazdów na miejscu i niewymienionych posiłków. Jest możliwość zaorganizowania przejazdów na miejscu,za dodatkową opłatą. Aby toskańskie warsztaty się odbyły, muszą się zebrać minimum trzy osoby. Jest możliwość przyjazdu z osobami towarzyszącymi. 
W przypadku nietypowego terminu na życzenie, albo większej liczby uczestników, może zajść potrzeba  zmiany warunków, o czym wszyscy zostaną poinformowani. 
W sprawie ofert 1,3,4 proszę pisać do organizatorki Joanny Sznajder z VisiToscanae-mail: info@visitoscana.com 

Istnieje też możliwość warsztatów indywidualnych i grupowych w innych terminach,  do uzgodnienia osobiście. 

1 komentarz:

  1. Oj kusisz tymi warsztatami... Bardzo bym się chciała skusić, ale w przyszłym roku to jeszcze nie da rady. Kiedyś na pewno!!

    OdpowiedzUsuń