sobota, 11 sierpnia 2012

GORĄCE ZAMÓWIENIA

Nie ma zmiłuj! Upał zmusił mnie do zmiany rytmu, ale nie zmusi mnie do zupełnej bezczynności. Aktywnie pomocni są też w tym moi klienci. Śpieszyłam głównie ze świecą i obrazem, bo już w następnym tygodniu zabierze je ktoś do Polski.
"Śpieszyłam" to złe słowo, bo po prostu zaczęłam dużo wcześniej, uwzględniając zaokienne temperatury.
Najtrudniej było ze świecą, gdyż parafina absolutnie nie lubi się z gorącym latem. Zamówienie powstało pod wpływem pokazywanej tu świecy chrzcielnej z Michałem Archaniołem. Tym razem święty "ludzki" - Antoni z Padwy. A że brąz musiał pojawić się w habicie, to i tonację dałam ciepłą. 
Miałam wolną rękę od zamawiającego, który nawet się nie spodziewa, że świeca jest już ukończona. Nie wysłałam nawet projektu. Ciekawe, czy tu zajrzy w najbliższych dniach?
Święta Rita "dachówkowa" z kolei przyczyniła się do namalowania większej, tym razem na płótnie.
Miała być podobna do pokazywanej wersji. Nie chciałam jednak tak zupełnie robić kopii, bo to  ... nudne :) Przyznam, że mogę być z siebie dumna, po przeczytaniu reakcji osoby zamawiającej.
Ostatnie zamówienie czeka na miejscu, będzie odebrane chyba jakoś pod koniec wakacji. Zapomniałam zapytać zamawiającą, czy rysunek ma być zorientowany poziomo, czy pionowo. Napisałam do niej pytanie, ale pewnie jest poza zasięgiem internetu i nie dostałam odpowiedzi. Na wszelki wypadek narysowałam więc obydwie wersje.

Rysunków i ćwiczenia ręki nigdy dosyć!

22 komentarze:

 1. pięknie.
  I świeca piękna, i szkice piękne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gosieńko nie znalazłam żadnego zdjęcia! Ale Św.Rita jest piękna,więc może to jakiś znak?;)Sciskam

  OdpowiedzUsuń
 3. Malgos, my jutro chrzcimy Michałka więc świeca jutro w akcji bedzie :)
  Antoni tez piekny a ja swoja droga swiece chrzcielna tez mam z Antonim bo u Antoniego bylam chrzczona, ale ten Twoj jest boski!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkiego Dobrego dla Michasia :)

   Usuń
  2. Dziekujemy :)

   Usuń
  3. Justynko, pamiętałam, pamiętałam. Mam nadzieję, że świeca pięknie płonęła. Nie wiem, czy Ci napisałam, że trzeba przycinać knot? Oczywiście, nie od razu.
   Michałkowi życzę udanego życia w Bogu.

   Usuń
  4. Małgoś, świeca płonela!!! A o knocie nie wiedzialam, ale jeszcze jest czas :)
   Dziekujemy raz jeszcze a Michaś w końcu jest Chrześcijaninem :) co cieszy mnie niezmiernie, bo jakis taki niepokoj wczesniej czułam. I po cichu mam nadzieje ze dzis Michas podaruje nam W podziece pierwsza przespana noc hihihi

   Usuń
 4. Pani Małgosiu, warto było dać Pani wolną rękę:) Świeca dla Antka wygląda przepięknie! Doskonale "złapała" Pani ciepło tego Świętego. Niby jest w pozie bardzo klasycznej, a jednak bardzo indywidualny. Nawet dzieciątko trochę do Antka podobny. Jesteśmy Pani niezmiernie wdzięczni.
  Piotr ( tata Antka )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Piotrze, to jest coś, czego życzyłabym każdemu tworzącemu na zamówienie - tak wyrażonego zadowolenia klienta. Pod koniec tygodnia świeca ruszy do Polski :)

   Usuń
  2. A dziś świeca zostanie wysłana. Obraz też.
   Trochę się martwię o parafinę, bo upały nas nie opuszczają, ale mam nadzieję, że świetne opakowanie zadziała jak termos i świeca dotrze w stanie nienaruszonym.
   Kinga

   Usuń
 5. Małgosiu , świece chcę tylko dzieci jeszcze nie chcą się rozmnażac. Miej mnie w pamięci jakby co. Do Rity mam słabość. Fajna byłaby koleżanka dla anielskiej Małgosi. A kapliczka w pionie jak dla mnie. Całusy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maszko, proponuję uderzyć do świętej Rity, by cieszyć się wnukami, a potem rozkoszować pięknem Toskanii :)

   Usuń
 6. I świeca (śliczne są te chmurki na świecy, o reszcie nie piszę, bo wiadomo!), i św. Rita, i szkice - wszystko przepiękne.
  Szczęściarz z tego małego Antoniego!
  Pozdrawiam Cię, zgadnij skąd :)))). To działa! :))))
  Kinga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi, hi, zwariowana kobitka z Ciebie. Ja rozumiem, że masz wakacje, jakże zasłużone, ale żeby nie spać?

   Usuń
 7. Moja ulubiona św.Rita jest cudna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że chyba założymy koło miłośników św. Rity, hi hi hi.

   Usuń
 8. Mi również podoba się św. Rita :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy mozna u pani zamówić obraz sw Rity?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to możliwe. Proszę skontaktować się ze mną przez formularz z prawej strony, wpisując swój adres mailowy, żebym mogła odpisać.

   Usuń