czwartek, 9 grudnia 2010

WYWIAD Z ...

Po umieszczeniu tutaj linka do przeprowadzonej ze mną rozmowy na portalu  ZA^^działa otrzymałam wiele komentarzy i maili zadowolonych z tego faktu czytelników. Trochę rozumiem zainteresowanie dotyczące osoby, której teksty się czyta, dlatego za namowami kilku osób, z niemożności odbycia spotkań autorskich, także po trudnym dla mnie doświadczeniu niewyrażenia zgody na inny wywiad (na pewnym portalu) i zdając sobie sprawę z tego, że Emilia Sobieraj nie wyczerpała Waszej ciekawości, proponuję Wam, Drodzy Czytelnicy, przeprowadzenie wywiadu ze mną :)
Jak to zrobić?
Nic prostszego!
Zostawcie pytania pod tym wpisem, albo, jeśli macie trudności z przebrnięciem przez mechanizm umieszczania komentarzy, wyślijcie je mailem (wtedy ja je tutaj umieszczę). Pytania będę zbierać do Świąt Bożego Narodzenia, w zaciszu ich ciepła przygotuję na nie odpowiedzi. Nie ograniczam Wam zakresu tematyki pytań, najwyżej sobie pozostawię możliwość nieodpowiedzenia, o czym zresztą poinformuję.
Pozdrowienia z Krainy Deszczowców.

9 komentarzy:

 1. Hihi... Pytanie pozakonkursowe: wolisz być z Krainy Deszczowców czy Śniegowców?
  Kinga z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja zaczynam.
  Małgosiu czy jest coś w mentalności Włochów co trudno Ci zaakceptować.
  Czy wiążesz z tym krajem swoją przyszłość?
  Myślisz o trzeciej książce?
  Pozdrawiam Iwona

  OdpowiedzUsuń
 3. O... Kinga była pierwsza hihi...
  Iwona

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym zapytać czy podczas zwiedzania Toskanii coś zachwyciło Panią zupełnie nieoczekiwanie, a coś rozczarowało? Tak przez zaskoczenie, bo na pewne cuda jesteśmy jakoś przygotowani poprzez lekturę przewodników czy albumów. Miałam takie momenty oczarowania (i rozczarowania) i pewnie ma je każdy, ciekawa jestem czy pozostają w pamięci na długo.
  Serdecznie pozdrawiam I życzę miłych przygotowań świątecznych. Zuzanna.

  OdpowiedzUsuń
 5. W wywiadzie pisze Pani o włoskim innym od naszego rozumieniu czasu. Nie znam włoskiego języka, ale jestem ciekawa jakie powiedzenia dotyczące czasu mają włosi. My mówimy czas to pieniądz, czas nas goni, czas ucieka... a co mówią włosi?
  pozdrawiam
  k.

  OdpowiedzUsuń
 6. Intereseju mnie wszystko co dotyczy Wloch i ich mieszkancow, z ciekawoscia przeczytalam ksiazki, i czytam tutejsze zapiski. Zastanawia mnie malgosiu z kad Ty bierzesz te wszystkie tak ciekawe informacje i kiedy znajdujesz czas na to wszystko ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy nie tęskni Pani czasem za Polską? Jeśli tak, czy są jakieś rzeczy, których szczególnie Pani brak?

  OdpowiedzUsuń
 8. oto pytania przysłane mailem przez Panią Monikę:
  Bardzo mnie ciekawi, czy dotarła Pani do wspomnień Moniki Żeromskiej. A jeśli tak, jak Pani odbiera jej "włoskie" opisanie świata.
  Chciałabym też spytać o Pani ulubione książki, niezwiązane z tematyką włoską
  I tu boję się pytać, ale spróbuję i zrozumiem brak odpowiedzi: jaka jest Pani ulubiona modlitwa, czy ma Pani jakąś "technikę" modlitwy?

  OdpowiedzUsuń
 9. A mnie ciekawi w jakim stopniu opanowała już Pani język włoski i czy wyjeżdżając do Toskanii zalążki tegoż języka były już poczynione?
  Jakie i z jakich produktów serwowane są dania wigilijne we Włoszech?

  OdpowiedzUsuń