środa, 15 lutego 2012

DZIENNIK PODRÓŻY - TOSKAŃSKI SZKICOWNIK

Po intensywnych dniach, szukaniu najbardziej atrakcyjnych cen, uściślaniu planu pobytu, mogę w imieniu Joanny Sznajder i swoim zaproponować pierwsze warsztaty artystyczne pod moją opieką.
Czas trwania 28 kwietnia - 5 maja 2012
Cena 805 € od osoby
Grupa może liczyć maksymalnie 8 osób.
28 IV sobota - rozlokowanie w pięknym gospodarstwie agroturystycznym położonym na wzgórzach okalających Pistoię, wśród gajów oliwnych,  z basenem i widokami na całą dolinę.
W cenie obfite śniadanie kontynentalne. 
Dwa posiłki podczas pobytu będą wspólne, reszta we własnym zakresie. Pokoje mają swoje kuchnie. Zazwyczaj są dwuosobowe.
Darmowa sieć wi-fi na terenie gospodarstwa.
Tego dnia wspólna kolacja powitalna z winem do oporu :) W cenie warsztatów.
29 IV niedziela - snujemy się ze szkicownikiem po Pistoi
30 IV poniedziałek - włóczęga po Chianti
1 V wtorek - Florencja, a w tym 3 godziny z najlepszą licencjonowaną przewodniczką po Florencji (przejazd pociągiem)
2 V środa - natchnienie geniuszem Leonardo, przejazd przez Vinci do Certaldo, kto zechce może zwiedzić muzeum maszyn zaprojektowanych przez Mistrza w Vinci (za dodatkową opłatą)
3 V czwartek - chłoniemy atmosferę Lukki (przejazd pociągiem)
4 V piątek - absolutny rarytas dla uczestników, wykonujemy pełne studium rysunkowe w Giaccherino - ex klasztorze franciszkańskim, niedostępnym dla turystów. Tamże, w parku, wspólny piknik (w cenie warsztatów).
5 V sobota - wyjazd
Każdego dnia (od niedzieli do piątku) przewidziane są trzy godziny warsztatów. Pozostały czas też będę Wam osobiście towarzyszyć. Jeśli ktoś będzie potrzebował korekty poza wyznaczonym na zajęcia czasem, służę pomocą. 
Jak już wspomniałam, nie oprowadzam po żadnym miejscu - oprócz klasztoru Giaccherino. 
Każdy uczestnik otrzyma niezbędnik rysownika.
Podczas trwania warsztatów przemieszczamy się wspólnie wynajętym pojazdem. 
Zgłoszenia i wpłaty proszę dokonywać przez Joannę Sznajder. Pytajcie się też ją o połączenia lotnicze. Z tego, co się orientuję, 28 kwietnia można dolecieć do Pizy z Krakowa i Berlina, a do Rzymu z Poznania. To tylko kilka bezpośrednich połączeń, a jeszcze wchodzą opcje lotów łączonych. 


12 komentarzy:

 1. Wspaniały pomysł.
  Nie będę mogła wziąć w nim udział :(
  Ale jestem pewna, że byłabym jedyną nieumiejącą rysować ;)

  Powodzenia z projekcie
  ina240

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę, proszę z wysokiego C - to co to będzie dalej? :)
  'Zazdraszczam' uczestnikom i powodzenia dla obu stron przedsięwzięcia

  Pozdrawiam serdecznie
  j

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby byle co proponować ludziom. To ma być wyśmienicie spędzony czas, a nie letnia szkółka :)

   Usuń
 3. Program cudowny, aż żal, że z moją emeryturą (1030,00 zł)i drobnymi oszczędnościami nie będę mogła wziąć udziału w tak ciekawym programie.
  Ech, jeszcze koszty podróży. 970 euro, to około 4000,00 zł plus przejazd.
  Mam nadzieję Małgosiu, że zostawisz jakiś ślad tych warsztatów na swoim blogu. Serdecznie pozdrawiam.Gratuluję pomysłu :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdaję sobie sprawę z zaporowej ceny. Jedyne co może ją obniżyć, to przy liczbie uczestników do 7 przewóz samochodami osobowymi. To jest dość znaczny składnik tej kwoty. Szukamy jeszcze tańszego transportu.
   Jeśli znajdziemy chętnych i dojdzie do warsztatów, na pewno pokażę relację na blogu.

   Usuń
 4. Program rzeczywiście wspaniały. Jak planowany jest dojazd z Polski? Co Panie radzą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym dniu przylatują dwa samoloty - jeden z Poznania do Rzymu, drugi z Krakowa do Pizy. Być może w związku z Euro coś się jeszcze pojawi, bo widziałam zapowiedzi.
   Kilka razy leciałam też z przesiadkami. Joanna Sznajder na pewno pomoże poszukać odpowiednie połączenie.

   Usuń
 5. Z Krakowa Rayaner do Bolonii i pociągiem do Florencji. Z Katowic, niestety w tych dniach nie ma połączeń /czw i pon tylko/, albo własny środek lokomocji!
  Co do ceny to uważam że absolutnie nie jest wyśrubowana.Jadąc na 7-8 dni do Toskanii zabieram 500 euro na wyżywienie, komunikację i wstępy do muzeów i jest kwota na styk, bez rozrzutności, zdarza się że dodatkowo korzystam z karty kredytowej:-). Do tego dochodzi hotel 3 lub 2 gwiazdkowy ze śniadaniem lub bez 250 euro plus podróż a to już zależy od promocji danych linii lotniczych. Podsumowując wydaję niecałe 4000 zł. W Waszej propozycji są dodatkowo warsztaty a jak wiemy nie jest to tania rzecz obserwując ceny podobnych wyjazdów.
  Dla mnie 5 z plusem za przygotowanie oferty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za informację. A co do ceny, to ona dla mnie jako nauczycielki, czy nawet potem instruktorki w polskim ośrodku kultury byłaby zaporowa i dlatego rozumiem, że nie dla wszystkich rodaków jest osiągalna,co nie zmienia faktu, że to zupełnie przyzwoita cena za taką usługę, nawet w porównaniu z cenami warsztatów w Polsce. Cały tydzień z instruktorem, piękne miejsce noclegowe i inne atrakcje :) Niezmiernie nam miło,że to doceniłaś :)

   Usuń
 6. Piękna oferta!
  No i pomysł sam w sobie świetny.
  Mam nadzieje, że się Wam działalność rozwinie, czego Wam serdecznie życzę!
  Kinga

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniały program! Mam nadzieję, że kiedyś i ja się "załapię". Wart każdej złotówki i euro...
  Pozdrawiam, Aldona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To były bardzo udane warsztaty. Może kiedyś je powtórzę?

   Usuń