niedziela, 9 czerwca 2013

MAŁŻEŃSTWO

Nie jest to światowy rekord - 45 lat wspólnej drogi, ale w obecnych czasach warto pielęgnować każdą rocznicę, warto uhonorować każde małżeństwo, które trwa ze sobą i po 45 latach widać głęboką relację między małżonkami. Ona - krawcowa, on - rzeźnik, obydwoje nadal dla mnie bardzo egzotyczni. Joanna, gdy zobaczyła Frankę po raz pierwszy, powiedziała: Sipińska.
Jaką była krawcową, nie wiem, ale na pewno jest świetną kucharką. Zawsze deklaruje swoją pomoc "w razie czego". Mam nadzieję, nie sprawdzić wiarygodności jej słów. Ale miło mieć wsparcie "w zapasie".
Fabio, kruczoczarny, twierdzi, że to jego naturalne włosy. Przyglądałam się i nie odkryłam farbowania, tylko kilka siwych włosów. Jest najprawdziwszym rzeźnikiem, nie sprzedawcą w mięsnym sklepie. Wynalazł i opatentował jakiś specjalistyczny nóż. Mistrz rock'n'rolla. Oczywiście sprzed kilkudziesięciu lat.
Obydwoje mają około 70 lat.
Archanioł Rafał bardzo im sie spodobał.
To osoby, które najczęściej zapraszają nas na obiad. Zawsze do domu. Tym razem Franka miała święto, poszliśmy z nimi na "morski" obiad. Nie będę opisywać menu, bo wolę zatrzymac się na postaciach i kawałku dobrego życia.
Kilka dni temu zobaczyłam ich zdjęcia ze ślubu, nie wiedziałam, czyje. Fabio rozpoznałam od razu, Franki w życiu bym nie skojarzyła z obecną panią w sile wieku.
Zdjęcia przydały się też do odtworzenia dekoracji kwiatowej sprzed 45 lat. Były to skromne białe goździki. Dodałam trochę czerwonych na balaskach, gdyż wyszukałam na włoskiej stronie, że to rubinowa (czerwona) rocznica. Na polskojęzycznych stronach to szafirowe małżeństwo. Głęboka czerwień goździków idealnie zgrała się z krawatem Fabio, nieprawdaż? Ale to absolutny zbieg okoliczności.

18 komentarzy:

 1. Piękna rocznica...
  Piękna (nadal) para...
  Piękny i szykowny wystrój kościoła.
  Pozdrawiam.:-))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam ludzi ale łza zakręciła się w oku, bo to Piękna Para, wzrusza serce jak na Nich spoglądam .... Pani Małgosiu dziękuję za wszystkie piękne zdjęcia jakie Pani udostępnia :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciepło mi się robi na sercu, gdy widzę, jak On troskliwie obejmuje Ją pod parasolem. Absolutnie macie rację: Piękna Para, piękna rocznica, piękne zdjęcia. A do tego jeszcze opiekuńcze skrzydła Archanioła Rafała na kolejne lata...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodziliśmy akurat z restauracji, zresztą niedaleko Serravalle. Padało, i oni tak ślicznie szli razem.

   Usuń
 4. Rozwaliło mnie zdjęcie pod parasolem. Niby zwyczajne...
  Pieknie, tylko pogratulowac i pozazdrościć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pośpiechu wyciągałam aparat z torebki, po cichu wołałam Krzysztofa, by stanął nade mną z parasolem, dopiero potem ich zawołałam, by się odwrócili. Najpierw chciałam zapamiętać to ich przytulenie.

   Usuń
 5. Piękna rocznica, wielkie gratulacje!
  Piękne zdjęcia i para również. Pozdrowienia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratulacji zebrali mnóstwo, tym bardziej, że są znani w parafii, więc po Mszy mieli cały ogonek chętnych do "auguri".

   Usuń
 6. Świetni są!
  Obydwoje wyglądają na zadowolonych z życia, a Fabio chyba nasącza się jakąś miksturą konserwującą. Rada bym wiedzieć jaką...
  Gratulacje z okazji rocznicy, której przystrojenie kościoła było godną oprawą.
  Kinga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, ciśniemy Fabio i ciśniemy, ale nic z tego nie wychodzi, milczy jak zaklęty, co akurat dziwne, zważając na jego głośne gadulstwo :)

   Usuń
 7. Ona też naturalna blondynka?

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna rocznica ale i piękna para.

  OdpowiedzUsuń
 9. cudna para, cudna rocznica, cudne okoliczności i dekoracja ... aż się rozmarzyłam ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. mam nadzieję że podobała im się ta dekoracja kościoła?
  j

  OdpowiedzUsuń
 11. są wspaniali, rozkleili mnie :)

  OdpowiedzUsuń