piątek, 6 grudnia 2013

MIKOŁAJKOWY PREZENT

W tym roku pomyślałam nad bardzo nietypowym prezentem. Będą nim pieniądze. Pieniądze dla potrzebującej osoby. Wraz z blogową koleżanką malarką Asią Burdą chciałyśmy zorganizować loterię, lecz przepisy nawet dobroczynną loterię traktują jako hazard.
Szukałam i szukałam rozwiązania. W końcu za poradą fundacji, która opiekuje się Panią Julitą (a właściwie jej synem), mam taką oto propozycję:
Do nabycia są dwa obrazy. Jeśli ktoś jest chętny na ich zakup, zapraszam do specjalnie utworzonej grupy na Facebooku, albo proszę o mailowy kontakt (poprzez formularz z prawej strony). Dopiero tą drogą będę mogła wyjaśnić, w czym rzecz, by nie złamać prawa. Mądrej głowie dość po słowie i zrozumie, co oznacza cena na razie podana  przy obrazach.
Zarobione pieniądze w całości zostaną przelane na subkonto założone dla syna Pani Julity. Jej sytuacja została tu przeze mnie opisana w zakładce "z pomocą", ale okazuje się, że nawet publicznych apeli nie można wieszać na blogu.  To znaczy, ja sobie mogę powiesić, ale Pani Julita ryzykuje cofnięciem opieki fundacji. Dlatego proszę o zaufanie, co do wyboru osoby, której mamy pomóc.
Mam wrażenie, że przepisy wylały dziecko z kąpielą.
Tak czy siak, jest okazja, obraz wędruje do kogoś z Was, a pieniądze na subkonto pewnej fundacji.
Co powiecie na taki prezent?

Joanna Burda
Anioł Wskazujący
 , akryl i pastel na papierze, oprawiony w passe partout kremowe i złotą listwę, wymiar całości 21 cm/ 24 cm

Małgorzata Matyjaszczyk
Capella di Vitaleta
 , akryl na płycie pilśniowej, oprawiony w passe partout o barwie pudrowego różu i złotą listwę, wymiar całości 57 cm/ 47 cm Sprzedane! Dziękuję wszystkim za udział. 

2 komentarze:

 1. Dobry pomysł, tym bardziej, że mamy do Pani zaufanie. Wcześniej czytałam co pani umieściła na temat p. Julity. Obrazy piękne.
  Podpisuję się obiema rekami pod taką pomocą.
  Marysia R

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo cieszą mnie słowa o zaufaniu. Przecież znamy się tylko ze słów, no i trochę i z moich zdjęć i prac. Dziękuję :)

   Usuń