sobota, 4 marca 2023

POZDROWIENIA Z TOSKANII

Kochani! 

Nie, nie wracam do pisania, ale odzywacie się, niepokoicie, czy na pewno wyszłam na prostą, brakuje Wam wpisów. Pomyślałam więc, że nie zostawię jako ostatniego wpisu z obrazem powstałym podczas depresji i dam Wam znać, że mam się bardzo dobrze, że po chorobie już śladu nie ma, poza nabytym doświadczeniem, za które Bogu jestem wdzięczna. Maluję, tworzę nowe projekty, zwiedzam, żyję. 

Czas przeszłam trudny, ale i owocny. 

Ukończyłam zaczęty trzy lata temu projekt malarski "Droga Krzyżowa". 

VI Stacja

Na wernisażu było wiele osób, także z Polski. 

Wystawa ciągle trwa, zbieram za nią wiele komplementów,  ludzie czasami wychodzą mocno poruszeni. Udało się ją urządzić w nieużywanym kościele w centrum Pistoi, co owocuje liczbą zwiedzających. Jeśli chcecie zobaczyć, jak to wyglądało w dniu wernisażu, zapraszam na YouTube:A tutaj czysty projekt, z tłumaczeniem tesktów napisanych przez pryncypała i muzyką napisaną specjalnie do moich obrazów przez twórcę szkoły organowej w Pistoi. 

 


Przypomnę, że nadal jestem aktywna na Instagramie, fotograficznie to profil malgotosca_foto, a artystycznie malgotosca_art

Możecie też zaglądać na moje portfolio, na które wrzucam swoje projekty artrystyczne. http://proarte.it/
Pozdrawiam serdecznie i może kiedyś do zobaczenia w Toskanii?

25 komentarzy:

 1. Mocne.
  Bez wątpienia jest to wielkie dzieło.
  Jednak szkoda, że stąd odchodzisz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, Agnieszko. Starałam się przez trzy lata, by je ukończyć. Ja już stąd odeszłam, ale że sama ciągle korzystam z własnego bloga, to nie lubiłam ostatniego zamieszczonego zdjęcia z depresyjnym portretem. Chciałam więc pokazać coś pozytywnego, co jest tylko symbolem mojego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Też Cię pozdrawiam. Cieszę się, że z Tobą już dobrze.

   Usuń
 2. https://ewa-naprzeciwszczciu.blogspot.com/5 marca 2023 16:18

  Poruszające wydarzenie, niezwykła interpretacja Drogi Krzyżowej niezwykle wrażliwej Kobiety. Gratulacje Małgosiu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam problem z logowaniem się. Google mnie nie rozpoznaje, żeby nie być anonimową żąda ode mnie adresu URL, nic z tego nie rozumiem. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
  2. Ślicznie dziękuję. Też mam podobnie z komentarzami, jeśli chciałam Wam odpowiedzieć na komentarze. Okazało się, że u mnie winna była przeglądarka. W Chromie działa bez zarzutu.

   Usuń
 3. Pani Małgosiu!!!! Jaka to radość, że już dobrze!!!
  Aż mi cieplej na duszy :). Teraz z przyjemnością będę oglądać co Pani tworzy i czekać na (jakieś? może?) opisy i zdjęcia z podróży.
  Bożej opieki dla Pani, dla bliskich !
  Wszystkiego dobrego!
  Barbara

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To był raczej na pewno ostatni tutaj wpis. Tak, jak odpowiedziałam wyżej Agnieszce, chciałam zostawić blog zamknięty, ale nie na wieściach o wychodzeniu z depresji. Dziękuję za wszystkie miłe słowa.

   Usuń
 4. Małgosiu! Jak bardzo się cieszę, że trudny czas choroby już przezwyciężony i wszystko idzie ku lepszemu!! Brakowało bardzo tych wspaniałych, mądrych i bogatych w treść wpisów. Wiele można się było dowiedzieć, nauczyć Toskanii, obcować ze sztuką z taką przewodniczką. Wszystkiego najlepszego!!! Serdecznie pozdrawiam
  Ewa z Legnicy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już doszło do lepszego :) Wpisów nie będzie, ale dalej żyję pięknie i dobrze. Pozdrawiam cieplutko.

   Usuń
 5. Wspaniałe wieści. Życzę Ci wielu radości z tworzenia. Cieszę się, że Pan Bóg tak czule i troskliwie Cię prowadzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, faktycznie poczułam niezwykłą opiekę, bo im bliżej było wernisażu, tym bardziej stawałam się spokojna, a już na samej inauguracji mogłabym robić za stoika :) Odwzajemniam życzenia zadowolenia z twórczości.

   Usuń
 6. Cieszę się że u Ciebie coraz lepiej. Dobre wieści zawsze cieszą. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 7. To wspaniała wiadomość. Bardzo mi jej brakowało. Teraz już tylko do przodu. Na własnych zasadach. Przytulam mocno do serducha. Bardzo tęskniłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dokładnie zasady pomogły ogarnąć depresyjny chaos, więc konsekwentnie się ich trzymam, cały czas dążąc do równowagi w życiu. Dziękuję z całego serca.

   Usuń
 8. Pani Małgorzato, jestem przeszczęśliwy że z Panią wszystko dobrze. Pewnie udzielam się tu pierwszy, może drugi raz, ale Pani blog towarzyszy mi od pierwszej podróży z dziećmi do Toskanii w 2009 roku, wtedy jeszcze z tego co pamiętam był w nieco innej formie. Od tamtego czasu bywamy w tym regionie Włoch regularne co kilka lat. A za miesiąc po raz kolejny zawitam do Florencji, tym razem z już dorosłą córką studentką, i jak przed każdym wyjazdem Pani blog okazuje się kopalnią wiedzy i ciekawostek. Życzę dużo zdrowia i uśmiechu. I dziękuję za ogrom pracy włożony w to dzieło. Pozdrawiam Marek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mi niezwykle miło, nawet nie pomyślałam, że będzie tyle komentarzy po długim milczeniu i że odezwą się nowe dla mnie osoby, także mailowo. Zawsze mi żal, że nie zdołałam wszystkiego opisać, że ciągle są nowe rzeczy do opisania, bo ciągle zwiedzam Toskanię, ale depresja nauczyła mnie większej dbałości o równowagę i zdrowie. Jeśli mogę służyć jakąś pomocą, proszę pisać, najlepiej w formularzu kontaktowym w prawej kolumnie u góry. Życząc wspaniałego (inny nie może być!) pobytu we Florencji ślę ukłony z chłodnej i zachmurzonej Toskanii.

   Usuń
 9. Pani Małgorzato! Wspaniale słyszeć, że ma się Pani dobrze. Oby zawsze wszystko się układało po myśli. Wszystkiego co najlepsze! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dawno nie zaglądałam na Pani stronę, nie wiedziałam o chorobie. Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. Ania

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję za ten wpis, cieszę się, że u Pani wszystko w porządku :). Wybieramy się do Toskanii już kolejny raz i korzystam z Pani wiedzy, uaktualniam listę miejsc, które koniecznie chcemy odwiedzić. No i przy okazji tworzy się lista na kolejne odwiedziny... Pani prace są wspaniałe. Życzę wszystkiego dobrego. Martyna

  OdpowiedzUsuń
 12. Gośko.
  A może jednak wrócisz?

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie przemiłe słowa. Niestety, nie mam dla Was dobrej wiadomości, jeśli za takową poczytujecie powrót. Decyzja pozostaje niezmieniona, nie wracam, a dzień i tak wydaje się za krótki :)

  OdpowiedzUsuń