wtorek, 18 listopada 2014

ZAGADKA Z PREZENTEM

Ostatnio w ręce wpadł mi pewien przedmiot. Troszkę musiałam się zastanowić, zanim zgadłam jego przeznaczenie. Pomyślałam więc, że to dobry motyw na zabawę.


Pierwsza osoba, która odganie, do czego służyła stara skrzyneczka, dostanie ode mnie woreczek z ziołami (rozmaryn i szałwia) do wyprodukowania soli (przepis tutaj) i świecę z piasku morskiego (oczywiście, z toskańskiej plaży).


Konkurs trwa maksymalnie do 6 grudnia. Odpowiedzi możecie pisać w komentarzach, mailowo, na Facebooku. Byle bym mogła rozpoznać autora. Dlatego w przypadku anonimowych komentarzy tu na blogu, dobrze jest napisać równolegle rozpoznawczego maila. Formularz do listów jest w prawej kolumnie.
Na Facebooku padła prawidłowa odpowiedź - to stara skrzynka do zbierania pieniędzy w kościele. Gratuluję Magdzie!

9 komentarzy:

 1. Witam...myślę że do kruszenia ziół...coś w rodzaju moździerza ...pozdrawiam cieplutko...Teresa Muszakowska http://amfilada.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Malgosiu, a moze do siekania pietruszki I innych swiezych zioL?Buziaki!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przycinacz do cygar (mój mąż wymyślił), cygarnica
  Asia op

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, na FB padła prawidłowa odpowiedź - skrzynka do zbierania pieniędzy w kościele - gratuluję wygranej!

  OdpowiedzUsuń
 5. Trochę nie na temat, ale może troszkę jednak tak, ponieważ nagrodą miała być m. in. świeca :)
  Parę lat temu zapowiadała Pani swoją nową książkę o świecach właśnie. Padł nawet konkretny termin jej wydania... Wiem, że potem nastąpiły jakieś komplikacje, ale cały czas miałam gorącą nadzieję, że Pani książka wkrótce jednak się ukaże. Czy są jakieś nowe, dobre wieści?? Obie z córką czekamy - a właściwie wyczekujemy z utęsknieniem - na jej wydanie :))
  Krystyna

  OdpowiedzUsuń