wtorek, 7 września 2010

IL MATRIMONIO

W sobotę odbył się w parafii drugi ślub tego roku i drugi za mojego ponad trzyletniego pobytu tutaj. Tym razem para młodsza wiekiem i chyba odmienna środowiskiem. Od razu można było się zorientować po wątpliwiej urody plakatach powieszonych naprzeciw kościoła, na drzewie (plakat żałobny!) i na pobliskim znaku drogowym. O jednym transparencie później, tymczasem "podziwiajcie" obrzępolone prześcieradło. 

Za to przyznam iście plotkarsko, że z wielką przyjemnością podglądałam gości i Młodych. Kilkoma kreacjami z chęcią bym się zaopiekowała. 


I ten ślub miał dosyć prostą oprawę kwiatową. 


W jeszcze jednym był podobny do poprzedniego. Zgadniecie? Odpowiem od razu - Panna Młoda też się spóźniła. Ale za to z jakim fasonem!


Dla mnie to miało bardzo konkretne konsekwencje, latałam potem z miotłą w tempie przyśpieszonym, by zdążyć przed następną Mszą św. wysprzątać kilogramy ryżu przed i w kościele. Za to szczerze powiem, że na zdjęciach owo utrapienie w locie prezentuje się wcale, wcale.


Zanim jednak to nastąpiło, nowożeńcy mieli sesję zdjęciową w kościele, tym razem bez gości, z nimi obfotografowywali się przed świątynią. 


Wtedy przyuważyłam drugi plakat powieszony chyba tuż przed uroczystością. Ciągle zachodzę w głowę nad jego treścią w zestawieniu z welonem, ale może lepiej nie dociekać? 

6 komentarzy:

 1. urodziwi Młodzi ;D plakaty okropne a co do ryżu to w Polsce w większych parafiach już się od niego odchodzi bo zlatują się gołębie i brudzą potem. U nas ksiądz pozwala grosikami i płatkami kwiatów sypać.

  PS. Ja się na mój ślub spóźniłam 15 minut mimo, że byłam w samochodzie pod kościołem. Zagadałam się z kierowcą ot ... co ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna para mloda. Podobaja mi sie oboje... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładna Para Młoda:) Ona ładna i On ładny, super:)
  Bukiecik śliczny:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fakt, oboje bardzo urodziwi.
  Nie wiedziałam, że plakaty się rozwiesza, ale za to ostatnio się dowiedziała, ze młodzi gościom w podzięce za prezenty kupują... prezenty :)
  ale nie wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie treśc plakatu jest oczywista:-)))oznacza zapowiedź nocy poślubnej i( copula carnalis) czyli legalese dla stosunków seksualnych między mężem i żoną! he he he! Chyba się nie mylę? Bożena

  OdpowiedzUsuń