czwartek, 24 czerwca 2010

SZYBKA FUCHA

W sąsiedniej parafii ktoś powiedział księdzu o świecach, które zrobiłam na bierzmowanie. Chyba niedokładnie mu wytłumaczono co i jak, bo ten zakupił świece i poprosił mnie o ich pomalowanie. Gdy zażądałam symbolicznej kwoty za pracę, trochę się zdziwił. Hmm, czyżby jeszcze mu powiedziano, że robiłam tamte świece za darmo? Jest to zgodne z prawdą, ale robiłam je dla naszej parafii. Nie widzę konieczności robienia tego dobroczynnie dla całej diecezji :) Gdzieś stawiam granicę, za którą się płaci za moją pracę. Ta pokrywa się mniej więcej z terenem parafii San Pantaleo, choć i to nie zawsze. Bywa rozciągnięta daleko dalej. Ale lubię o tym decydować samodzielnie.
Tym razem więc niezrobione przeze mnie, tylko pomalowane, także siedem świec na bierzmowanie mające się odbyć już w najbliższą niedzielę:

A ja wracam do domowości.


7 komentarzy:

 1. Piękne te świecie!:)

  Uważam,ze dobrze zrobiłaś żądając kwoty za świece. To przecież Twoja praca :)

  Pozdrawiam Cię i ściskam:*

  OdpowiedzUsuń
 2. Popieram. Praca powinna być wynagradzana.
  Śliczne te świece.
  A w Krakowie znów leje....
  Kinga

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że dobrze Pani zrobiła. Wyszło ładnie a z Pani profesjonalizmem myślę, było to na miejscu. Jest wykształcenie jest i praca, poświęcony czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Małgosiu bardzo dobrze zrobiłaś, bo inaczej mogłoby to się skończyć kolejką pod Twoimi drzwiami po darmowe świece - i tak pewnie będzie kolejka ale już będą wiedzieli, że za pracę trzeba
  zapłacić.
  A w Szczecinie na szczęście znowu słońce....
  Iwona

  OdpowiedzUsuń
 5. Świece jak zwykle cudne.
  W IT nie ma zwyczaju, ze i na komunie i na bierzmowanie ma się świece z chrzytu??

  Śląsk tez w deszczu :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Małgosiu,
  brawo, brawo, brawo.
  Za zdecydowaną postawę i szacunek dla własnej pracy, za troskę o swoją przyszłość, za piękne świece i wszystkie Twoje talenty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oczywiscie, ze za prace nalezy sie zaplata. Zamowil malowanie swiec, to niech placi... a co Ty jakas instytucja charytatywna masz byc, oj nieladnie, ze nawet nie zapytal?

  OdpowiedzUsuń