piątek, 5 lutego 2016

ZAPRASZAM DO KINA

Z chęcią wzięłabym Was do prawdziwego kina, gdzie można znaleźć ciekawą ofertę rodem bodajże z  Wielkiej Brytanii pt. "Exhibition on screen".  Są to doskonale zrobione filmy dokumentalne o artystach, albo zjawiskach w sztuce. Właśnie wprowadzono tę serię do włoskich kin. Raz w miesiącu czeka mnie więc uczta :) Sądzę to po pierwszym fimie o Goyi.
Ale nie tylko takie propozycje filmowe kuszą widzów. W zeszłym roku pojawił się na ekranach lotem komety film  3D o Florencji i Uffizi. Doskonały pomysł! Po mieście i czasach Renesansu oprowadza Lorenzo Magnifico. Obrazy wyprowadzone w trzeci wymiar pozwalają zrozumieć konstrucje architektoniczne, zobaczyć, jak mógł wyglądać tron, na którym siedzi "Madonna di Ognissanti" Giotta. Najazd z góry kamerą 3 D na kopułę Duomo przyprawił mnie o autentyczne dreszcze. Całość uzupełniają wartościowe i pasjonujące analizy niektórych słynnych obrazów przeprowadzone przez byłego dyrektora Uffizi.
Ale tego nie mam jak Wam pokazać.
Za to znalazłam stronę  florenckiego 3DSignStudio, które jest twórcą arcyciekawych wizualizacji. Kto kocha Florencję, na pewno z chęcią zasiądzie w blogowym kinie.
Zapraszam:

JAK POWSTAWAŁA FASADA SANTA MARIA NOVELLA:


KONSTRUKCJA TEMPIETTO RUCELLAI 


 PLAN MIASTA
 (zwana PIANTA DELLA CATENA, czyli "mapa łańcuchowa" od ornamentu ją zdobiącego)
autorstwa malarza i grafika Francesco rosellego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz