wtorek, 15 grudnia 2009

NASTĘPNE SŁODKOŚCI

Poniedziałek miał dość wyrazisty podział. Do obiadu większe zakupy w olbrzymim hipermarkecie położonym nieopodal Montecatini Terme. A potem piekłam pierniki. I na tym skończyłam. Z ozdabianiem poczekam. Tym razem nie musiałam sobie dosładzać, więc dla kontrastu wspomagałam się pysznym wytrawnym płynem :)

Wieczorem natomiast zaczęłam pisać poprzedniego posta, zakończyłam dzisiaj około południa robiąc przerwę w pisaniu na sprzątanie i pucowanie. Popołudniem zabrałam się za szycie fragmentów wystroju świątecznego do soggiorno. Ale o tym na Wigilię. Czynności nie za wiele, bo wszystkie zagarnęły czas. A za oknem od dwóch dni wiatr urywa głowę. To chyba dmucha śnieg, który spadł w górach, gdzie z kolei mroźno i bezwietrznie. Przez wiatr musiałam mocniej nagrzewać pracownię,gdyż zimnica hulała sobie bezwstydnie po moim królestwie i ręce grabiały. Druso bał się szumu i niezbyt mu się podobało przebywanie w pracowni. Teraz leży na moich kolanach opierając łeb o prawą rękę, czyli skutecznie utrudnia mi pisanie. Zaraz jednak się to skończy, bo idę na Mszę św. połączoną z Nowenną na Boże Narodzenie. Nie ma tu Mszy roratniej ani rekolekcji, więc trzeba między innymi w ten sposób przygotować się na Święta. 

Cieszę się, że większość przesyłek już dotarła i jak widzę w całości. Uff! A Wasza radość jest przemiła - zapakuję ją sobie pod choinkę :)

12 komentarzy:

 1. Właściwie to dobry pomysł - Radość pod chionkę położyć...
  Niewiele waży a jak dużo ciepła daje!!!
  U mnie uszka do barszczu już ulepione i zamrożone ,jutro chyba przyjdzie kolej na wigilijne pierogi:)))
  Joanna z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ładnie to napisałaś, o tej radości pod choinką :)
  Juz dwa wieczory zabieram sie za uszka i nie mogę zacząć, tyle pracy zawodowej :) I znowu zrobiło się po 22,00, cóż trzeba będzie lepić po nocy...
  Pozdrawiam cieplutko
  Eugenia

  OdpowiedzUsuń
 3. szalona :) jesteś szalona :)
  do mnie przesyłka nie dotarła ale i tak się cieszę i bardzo dziękuje
  ----
  dzisiejszych twoich opowieści nie przeczytałam :) odpisywałam na przemiłe maile , jak tak dalej pójdzie przeczytam w Święta :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja dostałam ją wczoraj. Bardzo dziękuję za pachnące listki i prześliczną kartkę z życzeniami. To moja pierwsza przesyłka z Italii i to świąteczna więc radość
  tym większa. Bardzo Ci dziekuję Małgosiu.
  :-)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Do mnie chyba też dotarła wczoraj, ale kompletnie mi wyleciało z głowy, ze to może być paczuszka od Małgosi, bo poleciałabym na pocztę natychmiast. Ale dziś przed wieczornymi zajęciami sobie ją odbiorę z radością!
  Kinga z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 6. Małgosiu, jak pięknie napisałaś o tej radości!
  Wiesz, mnie też przepełnia taka radość. Patrzę na świecę i ją wącham. Ach, ma cudny zapach! :)
  Wącham też listki i mówię do siebie, że mam kawałek Toskanii w domku i to mnie tak bardzo raduje:)

  Dziękuję :**

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak pachnoca i swiatecznie juz u Ciebie, ze az mam wyrzuty ze niewiele jeszcze zrobilam, oprocz porzadkow i udekorowania domu!
  A kulinaria czekaja...

  poza tym i u mnie leje i wieje, po prostu - zima!

  OdpowiedzUsuń
 8. ho, ho, ho moje pierniki to dopiero muszą poczekać na udekorowanie, w ogóle muszą poczekać na siebie :) bo ja i pieczenie chyba nie chodzimy wspólnymi ścieżkami :) zresztą może i dobrze, przy moich skłonnościach do jedzenia słodyczy w ilościach nieograniczonych, mogłoby się to dla mnie naprawdę źle skończyć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierniczki odpracowała moja córka, mnie dopadła infekcja...
  Na pocieszenie przyszła dzisiaj książka i prezencik - paczuszka ziół( bazylia, oregano) i suszonych pomidorów z pozdrowieniami od samej Autorki ! Małgosiu, bardzo dziękuję, już widzę, jaki to będzie rarytas na święta :)Książka oczywiście.
  Pozdrawiam serdecznie
  Eugenia

  OdpowiedzUsuń
 10. A co drogie czytelniczki zapakują sobie pod choinkę? Czy to również, będzie coś niewidocznego dla oczu?

  OdpowiedzUsuń
 11. Co zapakują? Oprócz tego co zwykle towarzyszy mojej rodzinie przy wigilijnym stole także i moją świadomość czegoś w rodzaju przyjaźni, czy więzi łączącej mnie z innymi czytelnikami tego bloga i oczywiście z jego autorką?
  Trochę smutku z powodu bardzo trudnych chwil przeżywanych przez mojego kolegę z pracy i trochę nadziei, że zdrowie jego syna ulegnie poprawie...
  No i trochę marzeń, oczywiście o podróżach do Włoch.
  Kinga z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
 12. Co zapakują?
  W jednej paczce dużo radości, czułości i nadziei na przyszłość, oraz dobre zdrowie swoich bliskich.
  W drugiej paczce marzenia o dokładnym zwiedzeniu Toskanii, a może też południowych Włoch...
  Eugenia ze Śląska

  OdpowiedzUsuń