poniedziałek, 28 grudnia 2009

NIESPODZIEWANIE JESZCZE PRZED KOŃCEM ROKU KOMENTARZOWISKO

Najpierw chciałam serdecznie podziękować za wszystkie życzenia na blogu, w mailach i w starej niedobrej (bo opieszale działającej przed Świętami) poczcie. Jak część z Was tego zaznała nie dałam rady w tym roku sprostać miłemu obowiązkowi i mailowe życzenia wysyłałam jeszcze w sobotę, a i tak  podejrzewam, że jakiś list umknął mojej uwadze. Prawdziwą pocztą przyszły między innymi wzruszające prezenty od blogowiczek,  była to płyta z kolędami od Małgosi (słuchana na okrągło wte Święta), albumik starych kartek z moim rodzinnym Gorzowem Wlkp. (z nostalgią uważnie obejrzany) czy suszone jabłka od Joanny, których część, li tylko symbolicznie, dałam do kompotu a resztą smakowicie się zajadałam. A we wtorek 29 grudnia dotarła książka i czekolada od niebieskiej. Całusków tysiące babeczki!

Ponieważ padły pytania, na które odpowiedzi mogą potem w przydługim komentarzowisku umknąć osobom zainteresowanym, postanowiłam czym prędzej odpisać.

toja pytała o grafikę świąteczną. Otóż Kasiu ani to kartka ani witraż. To jest zrobione tabletem, czyli myszą-piórem prosto w komputerze, bez klasycznego nośnika w postaci np. papieru. Jedna z wyróżnionych na Mikołaja dostała papierową wersję, ale już nie pamiętam do kogo ją wysłałam. 

Anonimowa osoba pyta o program do robienia kolaży. To Picasa. 

Na razie tyle, jak by co to tutaj jeszcze dopiszę odpowiedzi.

Jeszcze raz przepraszam za kłopoty ze zdjęciami. Jest to wina tego szablonu a ja się na tym nie znam, jak ominąć inaczej ten problem. W blogu książki nie występuje to zjawisko, zdjęcia powiększają się w tradycyjny sposób.

8 komentarzy:

 1. Cieszę się że moja przesyłka dotarła w porę:)))
  Co do zdjęć na blogu ,to tak jak już ktoś pisał -kliknęłam na ,,zapisz jako'',przeniosłam do swoich i wtedy spokojnie się powiększają, można obejrzeć..
  Pozdrawiam (jeszcze w starym roku)
  No i Dosiego!!!
  Joanna z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 2. Można kliknąć (prawym przyciskiem myszy) na fotce i zapisać ją dysk, ale można też wybrać tam np. "Pokaż obrazek". Wtedy, przynajmniej na kolażach, pokazuje się on w pełnych wymiarach.
  Jeśli zdjęcie nadal jest małe, to z adresu trzeba usunąć ostatni katalog w formie s(cyferki) np. s400. Przykład: w tej końcówce adresu kasujemy "s400/":
  .../m480zxKD1a0/s400/PC242639.JPG

  OdpowiedzUsuń
 3. Klinknijcie PRAWYM przyciskiem myszki, a potem "View Image" - na pewno się pokaże powiększone zdjęcie:) U mnie to działa i w Operze, i w Mozilli, i w Explorerze, więc MUSI działać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Małgosiu! :) Jak dobrze Cię czytac po świętach :))
  CO do zdjęc, u mnie otwierają się kiedy kliknę na zdjęciu prawym przyciskiem myszki "otwórz zdjęcie" i jest wszystko ok :)))
  Idę je oglądać, bo widzę, ze piekne są!
  Pozdrawiam cieplutko jeszcze w starym roczku.
  Majana

  OdpowiedzUsuń
 5. No dzięki za podpowiedzi, udało się powiększyc te cuda :) Małgosiu, dostałam oczopląsu, gapię się na świece i gapię, a te ażury, boskie, ja też chcę taką gwiazdę, dlaczego ja nie umiem takiego zrobić, buuuu:(
  I już nie wiem, która ładniejsza.
  Czytam na pocieszenie Twoją książkę i pozdrawiam
  Eugenia

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,
  podczytuję już od jakiegoś czasu, od dziś będe powoli wczytywac się w książkę i nie mogę nadziwić się pięknym świecom i dekoracjom na zdjęciach.

  pozdrawiam serdecznie
  Basia

  OdpowiedzUsuń
 7. Gosiego roku ! i częstego blogostanu !

  OdpowiedzUsuń
 8. o, dziękuję za wyjaśnienie :)

  OdpowiedzUsuń