czwartek, 21 stycznia 2010

DUŻA RADOŚĆ

Inaczej nie mogę nazwać tego, co mi sprezentowaliście swoimi smsami. Ten etap przekonał mnie, że dobrze zrobiłam zgłaszając się do konkursu. Nie spodziewałam się takiego wyniku ani tego, co pisaliście w komentarzach oraz w mailach uzasadniając swoje wsparcie. Jestem dumna, że tylko i wyłącznie ogłoszenie na blogu dało takie wyniki, zaspokoiłam też swoją babską ciekawość. Cały czas w pierwszej trójce w kategorii i co policzyłam przed chwilą znalazłam się też wśród 27 blogów które zdobyły powyżej 250 głosów (mój 259) , czyli zyskałam cztery kulki. Wyobrażacie to sobie? Na 5980 blogów! 

Teraz następuje 3, skomplikowany  etap.

Juror z każdej kategorii wybiera trzy blogi do poddania ocenie przez całą kapitułę konkursu, by ta przyznała nagrodę główną czyli właśnie Bloga Roku 2009 i wyróżnienia. Sam juror  spośród trzech przez siebie wytypowanych przyznaje nagrodę w swojej kategorii. Czas na ustalenie nominacji mija 1 lutego. Wtedy zostaną podane do wiadomości publicznej.

Równolegle znowu następuje głosowanie smsowe na Bloga Blogerów 2009 . Nazwałabym to Nagrodą Publiczności. Wysyła się znowu głosy na blogi, które przeszły do następnego etapu w dwóch grupach wiekowych:
- jeden spośród blogów osób powyżej 16 roku życia, czyli jeden Blog Blogerów z 90 blogów (po 10 z każdej kategorii tematycznej), które w poprzednim etapie uzyskały najwyższą ilość głosów w następujących kategoriach: „Ja i moje życie”, „Profesjonalne”, „Polityka”, „Podróże i szeroki świat”, „Kultura”, „Foto, video, komiks”, „Blogi literackie”, „Moje zainteresowania i pasje”, „Absurdalne i offowe” 
- jeden spośród blogów osób poniżej 16 roku życia, czyli jeden Blog Teen Blogerów z 10 blogów, które w poprzednim etapie uzyskały największą ilość głosów w kategorii „Teen”.

To głosowanie zaczyna się od 15.00 i ma takie same dane (a więc numer telefonu to 7144 a treść głosująca na mojego bloga to D00171 - tylko pierwszy znak jest literą, pozostałe to cyfry, wszystko pisane bez spacji) do wysyłania sms, którego koszt pozostaje ten sam, czyli 1,22 zł z VAT- em. Sądząc po ilości głosów oddanych na blogi w innych kategoriach  nie mam szans na zdobycie nazwijmy nagrody publiczności. Uważam, że te już otrzymałam :)

Niestety nie podano w regulaminie czym się ma kierować kapituła, co stanowi według jej członków o wartości danego bloga. Nie ma nawet teraz opisu kategorii, który wisiał podczas zgłoszeń. Tak więc zobaczymy, czym się kierowała kapituła po ogłoszeniu nominacji a potem i nagród oraz wyróżnień.

Ja tymczasem jeszcze raz dziękuję za to niezwykłe wsparcie. Czuję się przez Was bardzo doceniona. W podziękowaniu podsyłam słoneczko z toskańskiego nieba, które dzisiaj dobrotliwie nam panuje :)

16 komentarzy:

 1. Małgosiu nie widzę tego słoneczka :( u nas śnieg, mróz i do tego wieje.
  Nie wiem, zima jakaś czy coś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie wysłałam SMS /nie z jednego telefonu/ na ten drugi etap, bo to chyba od dziś, od 15. Ludzieee głosujcie kobieta tak się napracowała. Z niecierpliwością włączam komputer aby sprawdzić czy jest coś nowego. Pani Gosiu, trzymam kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej Gosiu! Też się cieszę. I gratuluję Ci. Agitowałam rodzinę i znajomych. Teraz też moja mama i brat oddali na Twojego bloga głosy, pozdrawiają i życzą Ci powodzenia :-).
  K

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Małgosiu,serdecznie gratuluję i zaraz wysyłam następnego sms-a:)Trzymam kciuki!A słoneczka zazdroszczę bo u mnie srogi mróz idzie ze wschodu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Malgos serdecznie gratuluje, juz do dzieci dzwonilam zeby na Ciebie wyslaly smsy! I trzymam kciuki! Szkoda ze nie mozna stad wysylac niestety mamy wszyscy wloskie komorki....

  OdpowiedzUsuń
 6. Małgosiu cieszę się ogromnie !Gratuluję i już spieszę wysyłać sms-y na kolejny etap -jak poprzednio,z całą rodziną:))
  Słoneczka niestety nie widzę ale co tam...jeszcze zaświeci:))
  Gdynianka

  OdpowiedzUsuń
 7. Małgosiu, gratuluję mocno, mocno, mocno! Wiedzialam, że tak będzie!:)))
  Super, bardzo ,bardzo się ciesze i ślę smski!:)))
  Słoneczko toskańskie bardzo się przyda :)

  Buźka:***

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję. Cieszę się, że chociaż trochę się przyczyniłam Ogłaszam mobilizację!

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak jest, stajemy dalej za Małgosią murem ! Serdecznie gratuluję !

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzień dobry wszystkim!
  Słoneczko dzisiaj nieśmiało wyjrzało, zapowiada się piękny dzień! Głos oddany - teraz tylko czekamy na finał:D

  OdpowiedzUsuń
 11. :(( a ja mam zablokowany telefon :(( Bardzo mi przykro, że nie mogę wysłać sms-a. W zasadzie rodzina i przyjaciele wysłali...ale ja chciałam tak osobiście... No ale trudno...jestem mocno myślami... :) I staram się moją wewnętrzną mocą pomóc wygrać. Dla mnie i tak już dawno Pani wygrała :D

  Pozdrawiam - Absolutnie Straszny :)

  OdpowiedzUsuń
 12. gratuluję Gosiu, teraz czuję się, jakbysmy wszyscy przeszli do trzeciego etapu :)
  Monika z Poznania

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratulacje! No i życzę powodzenia w następnym etapie, do którego mam zamiar się przyczynić, bo zaraz głosuję.

  OdpowiedzUsuń
 14. zagłosowałam oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzięki za słoneczko, wsparcie jest było i będzie, pozdrawiam serdecznie-Graż

  OdpowiedzUsuń
 16. Gosieńko!Gratuluję! Buziaki od Kondysiów:))

  OdpowiedzUsuń